ОТКРИВАНЕ НА ОБНОВЕНАТА ЕКСПОЗИЦИЯ ПРИРОДАТА НА ДОБРУДЖА

Priroda-pokanaОще един обект на Регионален исторически музей – Добрич отваря врати за своята аудитория. Това е отдел „Природа" с експозицията „Природата на Добруджа", обновена по проект „Йовковият Добрич – съвременна туристическа дестинация". Представянето ще бъде на 21 март (петък) от 16.00 часа в музея в Градски парк „Св. Георги".

Експозицията показва по оригинален и неповторим начин биоразнообразието на Добруджа. Върху панорамни пана оживяват природни картини с типични представители на добруджанската флора и фауна.

Проектното решение на диорамите е на художника Тодор Игнатов. Аранжирането и изработването им е дело на Мариана Пехливанова – музеен специалист. Ръководител на екипа на изложбата е Стоян Нонев от отдел „Природа", който има признат дългогодишен опит в изследването и популяризирането на природата на Добруджа. Той е и автор на редица научни доклади, научнопопулярни статии и публикации. Всички експонати в експозицията „Природата на Добруджа" са негово дело.