СВАТБЕНА РОКЛЯ ОТ 1906 Г. ДАРИХА НА МУЗЕЯ ДВЕ ДАМИ ОТ ДОБРИЧ

Svatbena-snimkaС изключително ценен и красив експонат обогати своята колекция от градско облекло отдел „Етнография". Уникална сватбена рокля от 1906 г., собственост на Марийка Радович, бе подарена на музея от нейните наследници – внучката Вяра Коларова и правнучката Надежда Пампорова. Изисканият сватбен костюм се състои от три части – пола, блуза и пелерина в цвят екрю и е закупен в гр. Русе. Изработен е от фин сатен и коприна и е богато украсен с бродерия и дантела. Заедно с изящната рокля музеят получи като дарение и сватбена снимка на младото семейство Марийка и Никола Радович.

Ръководството на музея и специалистите от отдел „Етнография" изказват своята благодарност на г-жа Коларова и г-жа Пампорова за благородния дарителски жест!