ОТКРИВАНЕ НА ОБНОВЕНАТА ЕКСПОЗИЦИЯ В ДОМ-ПАМЕТНИК "ЙОРДАН ЙОВКОВ"

Dom-pam-otkrivane-ekspoziciaВ юбилейната година на Регионален исторически музей Добрич (1953 – 2013 г.) врати отвори и обновеният Дом – паметник „Йордан Йовков". Кметът на Добрич г-жа Детелина Николова откри осъвременената експозиция „Йордан Йовков - мъдрият мълчаливец на българската литература" в Дом-паметника на писателя на 20 ноември 2013 г.

Актуализацията стана възможна, благодарение на реализирания от Община град Добрич европейски проект „Йовковият Добрич - съвременна туристическа дестинация".

След едногодишен ремонт Дом – паметника отново отвори врати за своите гости, като предлага една модерна експозиция и уютна среда за литературни срещи и конференции. Акцент в експозицията са документи, първи издания на Йовкови книги, преводи на чужди езици, книги с автографи. Музейното пространство е раздвижено от трите възстановки: на военен окоп, който да представи кървавите войни за България от началото на ХХ век; на кабинета на писателя в София и на Йовковите литературни герои. Детски кът и Туристически информационен център са другите нови модули в музейното пространство.

Заповядайте, за да откриете своя интелектуален оазис в центъра на нашия град.

Очакваме ви!