РЕГИОНАЛНИЯТ ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ ОТКРИ ЛАПИДАРИУМ В ДОБРИЧ

DSCN1678В навечерието на 25 септември – Денят на Добрич, недалеч от сградата на Община град Добрич, бе открит лапидариум. Музейната колекция от археологически артефакти от различни епохи представи директорът на Регионален исторически музей – Добрич Костадин Костадинов.

Гражданите и гостите на Добрич вече могат да видят изложените на открито римски колони с надписи, каменна баба от могилния некропол край село Плачи дол, средновековни жертвеници, надгробни стели, архитектурни детайли, фризове и др. По този начин всеки може да се докосне до миналото на Добрич и Добруджа. Този музей на открито е част от дейностите на Съвета по туризъм. По време на откриването бе представена и мултимедия, изготвена от Ивелина Романова (реклама и комуникации при РИМ – Добрич), която запозна публиката с музейните обекти, експозиции и ценни колекции.

Този лапидариум усвоява по нов и различен начин съвременното градско пространство, съчетавайки в едно древното минало с модерното съвремие и дава възможност за провеждането на различни културни прояви.

С подобрената инфраструктурна среда в централната част на града, с обновените: Градски парк „Св. Георги", музейни обекти и експозиции, Добрич гостоприемно посреща своите гости.

DSCN1665.JPGDSCN1669.JPGDSCN1671.JPGDSCN1673.JPGDSCN1674.JPGDSCN1678.JPGDSCN1678_thumb107.JPGDSCN1678_thumb132.JPGDSCN1680.JPGDSCN1685.JPGDSCN1693.JPGDSCN1699.JPGDSCN1701.JPG