3 МАРТ – ДЕН НА ОТВОРЕНИ ВРАТИ ЗА ОБЕКТИТЕ НА РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ДОБРИЧ

voenno grobishte 21

Военно гробище музей ще бъде отворен за посетители от 9:00 до 16:00 часа и ще може да бъде разгледана експозиция „Добричката епопея 1916 г.“ и да бъдат положени цветя на Алеята на опълченците.

muzey-gradski-park 21

Музей в Градски парк "Св. Георги" ще бъде отворен за посетители от 9:00 до 18:00 часа и ще могат да бъдат разгледани експозициите: „Граници и съдби. Добруджа 1940 г.“ и „Природата на Доруджа“.

dom pam pechat 21

Дом-паметник „Йордан Йовков“ ще бъде отворен за посетители от 9:00 до 18:00 часа и ще могат да бъдат разгледани експозициите: „Йордан Йовков – мъдрият мълчаливец на българската литература”, „Дора Габе – дъщеря на равнината”и „Добруджанските градове в старите картички“.

etnografska kashta 21

Етнографска къща ще бъде отворена за посетители от 9:00 до 18:00 часа и ще може да бъде разгледана експозиция „Домът на добруджанеца на границата на две епохи”.

muzey-sgrada 21

В Етнографски комплекс „Старият Добрич“, където е административната сграда на музея, от 9:00 до 18:00 часа посетителите ще могат да разгледат експозиция „Археология на Добруджа“.

zala ikoni 21

В Художествената галерия от 11 до 17 часа посетителите ще могат да разгледат музейната експозиция „Икони от Добруджа XVII-XIX век“.

ЗАПОВЯДАЙТЕ!

ЩЕ ВИ ОЧАКВАМЕ!