ПЪРВИ ПОСЕТИТЕЛИ НА РИМ - ДОБРИЧ ЗА 2021 ГОДИНА

Обектите и експозициите на Регионален исторически музей – Добрич отново са отворени за посетители, като се спазват всички мерки за коронавирус „COVID – 19". На 5 януари музеят в градски парк „Свети Георги" посрещна първият си посетител за 2021 г. Това е големия приятел на музея Филип Пителов. Припомняме, че Филип поддържа редовна връзка с наши сънародници в Бесарабия, на които често гостува. При своите посещения редовно ги снабдява с български книги и учебници, различни издания на културни институции, сред които и издания на РИМ – Добрич. Посетителят с интерес разгледа експозицията „Добруджа 1940. Граници и съдби", посветена на 80-та годишнина от възвръщането на Южна Добруджа към България. На тръгване Филип Пителов получи като подарък някои от изданията на музея, както и реплика на копринената кърпичка с образа на Стефан Караджа, изработена по поръчка на дружество „Майчина грижа" през 1940 г. за посрещане на българската армия и официалните лица на 25 септември в град Добрич.

parvi posetitel nni-2021

Своите първи посетители посрещна и експозиция „Археология на Добруджа". Това бяха любители на историята и археологията от Сливен. Те получиха в подарък безплатна беседа, музейни издания и карта на града, за да могат лесно да открият и другите забележителности на Добрич.

parvi-posetit arheo-2021