ОБЯВЯВАНЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ОБЛАСТНИЯ УЧЕНИЧЕСКИ КОНКУРС ЗА ЕСЕ, РАЗКАЗ И ПРЕЗЕНТАЦИЯ „С ЙОВКОВАТА БЯЛА ЛЯСТОВИЦА“, ПОСВЕТЕН НА 140 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА БЕЛЕТРИСТА

Традиционно всяка година на 9 / 21 ноември отбелязваме рождената дата на писателя класик Йордан Йовков. Като част от тазгодишните празнични прояви е обявяването на резултатите от Областния ученически конкурс за есе, разказ и презентация „С Йовковата бяла лястовица“, посветен на 140 години от рождението на белетриста.

byalata lyastoviza

Конкурсът е организиран от Регионален исторически музей – Добрич с подкрепата на Областна администрация – Добрич и при все че се реализира във време на епидемична обстановка и дистанционно обучение, привлече участието на много ученици, чиито творби изпълниха Дом-паметника с вяра и надежда, че децата на Добруджа наистина могат да направят света около нас по-добър и по-красив.

Сред постъпилите множество есета и разкази тричленно жури в състав:

Петранка Божкова – поетеса и журналист, Виржиния Георгиева – главен експерт „Протокол и връзки с обществеността“ в Областна администрация – Добрич и Десислава Димова – библиотекар и завеждащ научен архив в РИМ – Добрич,

отличи следните участници:

Есе:

I място – Елиза Петрова Тодорова, ОУ ”Йордан Йовков”, 7. клас, гр. Каварна

II място – Пресиян Данаилов Проданов, ЕГ “Гео Милев” 12. клас, гр. Добрич

III място – Туана Енгин Дженгис, 7. клас, СУ „Свети Климент Охридски“, гр. Добрич

Разказ:

I място – Васил Николов Трифонов, ЧОУ „Мария Монтесори“, 6. клас, гр. Добрич

II място – Мария Наскова Георгиева, 7. клас, СУ „Св. Климент Охридски“, гр. Добрич

III място – Георги Петров Миленов, 7. клас, ОУ „Христо Ботев“, клуб „Таланти“, гр. Добрич

Специална награда се присъжда на Габриела Господинова, СУ „Кл. Охридски”, гр. Добрич.

Честито на младите талантливи пера!

Техните творби ще бъдат публикувани във в. „Нова добруджанска трибуна“ и на фейсбук страницата на музея.

Нека отличените ученици заповядат в Дом-паметник „Йордан Йовков“ да получат своите награди в периода от 9 до 30 ноември в интервала 8:30 - 17:30 ч.

Очакваме и останалите участници в същия период от време, за да получат своите специални грамоти за участие.