ДЕНЯТ НА НАШЕТО ОСВОБОЖДЕНИЕ – СЪВМЕСТНА ИЗЛОЖБА В БАЛЧИК

На 21.09.2019 г. в Балчик бе открита съвместна изложба на Исторически музей Балчик, Регионален исторически музей Добрич и Регионален исторически музей Силистра със заглавие „Денят на нашето освобождение“. На този ден преди 79 години български войски влизат в свободен Балчик. В резултат на Крайовския договор Южна Добруджа е възвърната към България. В изложбата през следващите четири месеца жителите и гостите на града ще могат да видят редки фотографии, както и множество интересни експонати от фонда на отдел „Нова и най-нова история“ на РИМ – Добрич, свързани с Генерал-управителя на Добруджа Георги Попов – неговата парадна униформа, сабя, множество ордени, както и писалката, с която е подписана картата, която обособява границите на Добруджа и е съпътстващ документ към договора, свързан с възвръщането на Южна Добруджа по време на преговорите в Крайова.