ИЗЛОЖБА ЗА ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА ДОБРУДЖА ПРЕЗ ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА

Фотоизложба със заглавие „Освобождението на Добруджа по време на Първата световна война 1916 – 1917 г.“ е подредена в музея в Градски парк „Св. Георги“. Тя е част от проект NETWORLD, по Програма „Дунав 2014 – 2020“, по който Регионален исторически музей – Добрич работи. Богатият снимков материал показва победният поход на българската армия на добруджанския фронт по време на Първата световна война. Специално място е отделено на боевете при Тутракан от 5-6 септември 1916 г. и Добрич от 5-7 септември 1916 г., влезли в историята като Тутраканска и Добричка епопеи. Проседяват се бойните действия в Северна Добруджа и освобождаването на цялата област от румънска окупация. Автори на изложбата са: Радослав Симеонов – главен експерт в Дирекция „Социална политика“ към Министерство на отбраната и Петър Бойчев – директор на Исторически музей – Тутракан. Използваните фотуси са от фондовете на Регионален исторически музей – Добрич и Исторически музей – Тутракан, както и от частни колекции. Изложбата е част от интерактивната образователна игра „Търси се Добруджа“.

Изложбата се радва на голям интерес сред музейните публики в градовете Варна, Шумен, Велико Търново, Русе, Айтос и Бургас.

4-izl_aitos_4fev2019.jpgizl-networld-shumen-1.JPGizl_networld-burgas.jpgizl_shumen_networld.JPGMil-cemetery-pic.JPG