„ЙОВКОВИЯТ ДОБРИЧ - СЪВРЕМЕННА ТУРИСТИЧЕСКА ДЕСТИНАЦИЯ“

Регионален исторически музей – Добрич, съвместно с Община град Добрич, работи по проект „Йовковият Добрич - съвременна туристическа дестинация“. Целта на проекта е да развие конкурентоспособни туристически атракции, посредством разнообразяване на съществуващите, като използва туристическия потенциал на община град Добрич. Обектите са избрани така, че да обособят един цялостен интегриран туристически продукт, свързан с културното наследство на Добруджа и представен през идеите и творчеството на един от великите писатели на България, твореца Йордан Йовков.

В момента се извършват ремонтни дейности в обектите: Къща – музей „Йордан Йовков”; Дом – паметник „Йордан Йовков”; Музей по нова и най-нова история; АЕМО „Старият Добрич”.

Посетителите могат да видят вече една от атракциите по проекта, като посетят обновената Етнографска къща.

Зала „Възраждане” също е отворена за своите гости, които желаят да се докоснат до иконното богатство на Добруджа.