УЪРКШОП В УЧЕБНИЯ МУЗЕЙ/ВЪЗРОЖДЕНСКО УЧИЛИЩЕ

Ученици и преподаватели от Добрич, България, Франция, Италия, Румъния, Латвия и Турция посетиха Регионален исторически музей – Добрич и участваха в уъркшоп в Учебния музей/Възрожденско училище. Те се запознаха с богатото историческо наследство на Добруджа и България, с традиции и обичаи, с учебното дело през Възраждането и се забавляваха във възрожденското училище като писаха на пясък, използваха перо и перодръжка, и написаха имената си с калиграфски шрифтове.

Всички бяха очаровани от предизвикателството да участват в този уъркшоп, който им даде нови познания за историята и ги зареди с приятни емоции и запомнящо се преживяване. С приповдигнато настроение гостите на града ни поеха към Етнографска къща, където се докоснаха до духа на българската къща през Възраждането. Откриха много сходства в бита на българина от края на 19 – началото на 20 век с техните култури.

Колегията при Регионален исторически музей – Добрич е отворена към идеи и съвместни инициативи по различни поводи и теми.

ЗАПОВЯДАЙТЕ!

ПРИ НАС МОЖЕ ДА ПРЕОТКРИЕТЕ СЕБЕ СИ И СВОИТЕ КОРЕНИ!

НИЕ ВИ ОЧАКВАМЕ!