МУЗЕЙНА РАБОТИЛНИЦА „ИСКАМ ДА СЪМ КАТО ЛЕВСКИ“

1kato levski

Над 500 ученици само за няколко дни участваха в музейната работилница „Искам да съм като Левски". Децата научиха интересни факти и истории свързани с живота на Апостола. Потопиха се в предосвобожденската епоха и усетиха копнежа по свобода на българския народ. Най-достойните участници се превъплътиха в образа на Левски. Автентични музейни ценности от Възраждането оживяха отново след почти два века. Освен да си припомнят заветите на най-светлата личност от историята ни, участниците в импровизираните работилнички разсъждаваха за поводите за национална гордост днес, за трудните житейски избори, за личния пример, за отдадеността на каузата и Отечеството. За Левски трябва да си говорим не само около дните на неговата гибел и раждане, а винаги, когато имаме нужда от ориентир и опора. Всяко спомняне е поклон пред делото на великия българин. И така вече 144 години...