РИСУНКИ ВЪРХУ СТЪКЛО В МУЗЕЯ В ГРАДСКИ ПАРК

На 1 и 2 юни 2016 г. Регионален исторически музей предостави възможност на талантливите деца от Добрич да проявят своите творчески умения в областта на изобразителното изкуство. С четки и бои те изрисуваха част от стъклената фасада на Музеят в градски парк „Св. Георги". Инициативата е по идея на колегите от отдел „Нова и най-нова история". В нея се включиха малки и големи и изрисуваха сцени от приказки, приказни герои, природни картини, животни и др. По-големите ученици изразиха своите модернистични виждания като използваха нови рисувателни техники.

Регионален исторически музей – Добрич благодари на всички участници в това забавно приключение и най-вече на Мария Попова и Стела Славова за указаната методическа помощ.