140 ГОДИНИ ОТ АПРИЛСКОТО ВЪСТАНИЕ

В Навечерието на 140-тата годишнина от Априлското въстание гости на Регионален исторически музей – Добрич бяха хората от ХобиСклуб. Уредникът от отдел „Възраждане" Надежда Иванова припомни някои от важните имена, дати и събития свързани с най-българската епопея на свободата. Подвигът на апостолите, страданията на народа, имената на Батак, Перущица, Панагюрище и Копривщица, смисълът на понятията „свобода" и „героизъм" бяха само част от темите, които развълнуваха присъстващите и ги накарах да си припомнят онова велико време. Гостите на музея отвориха страниците на „Под игото" и „Записките" и прочетоха вълнуващите редове на „Кървавото писмо" като по този начин се включиха в инициативата „Маратон на четенето", която ще се проведе в дните от 19 до 22 април 2016 г. в залите на Регионален исторически музей – Добрич.