АРХЕОЛОГИЧЕСКО ЛЯТО 2014

poster

След близо 20-годишна пауза в археологическите проучвания, през 2014 г. Регионален исторически музей – Добрич отново започна разкопки. С участието на Исторически музей – Генерал Тошево и Исторически музей – Балчик, бяха изследвани 4 обекта: тракийски скални ниши до село Красен; трако-римския град Залдапа близо до село Абрит; късноантичната и средновековна крепост между селата Дебрене и Прилеп и Темелковия хан в град Балчик.

Заповядайте на 12 май (вторник) 2015 г. от 17:00 часа в експозиция „Археология на Добруджа", АЕМО „Стария Добрич", за да научите повече за обектите и да разгледате находките!

Изложбата е част от инициативите, посветени на международния ден на музеите – 18 май и е един от акцентите в програмата на музея за отбелязване на европейската инициатива „Нощ на музеите".