ЛАЗАРОВДЕН В ЕТНОГРАФСКА КЪЩА И АЕМО „СТАРИЯТ ДОБРИЧ”

Обичаят Лазаровден бе представен на 3 април в Етнографска къща и на 4 април в Архитектурно-етнографския музей на открито (АЕМО) „Старият Добрич". Много хора дойдоха да се насладят на празника.

Двете прояви бяха реализирани благодарение на добрата организация между Регионален исторически музей – Добрич, „Българска шевица" ЕООД и самодейците от певческа група „Мария Грекова" с ръководител Мария Койчева от село Рилци.
Тази стародавна традиция се възроди благодарение на съдействието на ученици от СОУ „Св. Климент Охридски" и техните ръководители Гергана Димитрова и Руска Симеонова, участници в трети модул „Силата на българското слово" от Проект „Български искрици".

В празничната програма бе представена възстановка на обичая Лазаровден.

Участници и публика посрещнаха празника с радост и веселие.