РЕЗУЛТАТИ ОТ "ВЪЗКРЕСЕНИЯ" 2015

Logo-Vazkresenia

      

                      ПРОТОКОЛ 

       

                             за решението на журито на

                             Средношколския конкурс за поезия „Възкресения” 2015 г.

 

 

 

Днес, 6 април 2015 г., жури в състав:

         Ана Бербенкова – управител и главен редактор на вестник „Добруджанска трибуна”,

         Таня Топалова – главен редактор на радио „Дарик” – Добрич,

         д-р Кремена Митева – главен уредник на Дом-паметник „Йордан Йовков” – Добрич,

разгледа творбите, постъпили в Средношколския конкурс за поезия „Възкресения 2015”, и присъди:

 

В ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА 13 – 15 ГОДИНИ

 

Първа награда

Татяна Иванова – 6. клас

Добрич, Клуб за творческо писане „Литературна къща”

за стихотворението „Обич”

 

Втора награда

Александър Петров – 6. клас

Добрич, Клуб за творческо писане „Литературна къща”

за стихотворението „Любов”

 

Велислава Велинова – 15 г.

Стражица, Литературен клуб „Пегас(чета)” къмОбщински детски комплекс

за стихотворението „Тъмно е”

 

Трета награда

Снежана Тодорова Стоянова – 7. клас

Добрич, ОУ „Христо Ботев”

за стихотворението „Велико Търново”

 

Поощрения

Дана Димитрова Тонева – 13 г.

Пловдив, ОУ „Яне Сандански”, 7. клас

за стихотворението „Ново начало”

 

Кристияна Боянова Кирилова – 15 г.

Варна, Литературен клуб „Касталия” при ОДК,

НГХНИ „К. Преславски”, 9. клас

за стихотворението „Душата ми”

 

ВЪВ ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА 16 – 19 ГОДИНИ

 

Първа награда

Клементина Йорданова Стоянова – 18 г.

Варна, Литературен клуб „Касталия” при ОДК

за стихотворението „Вечерях с лирика и черен шоколад…”

 

Мирела Пламенова Петкова – 17 г.

София, 95. СОУ „Проф. Иван Шишманов”, 11. клас

за стихотворението „На майка ми”

 

Втора награда

Аделина Иванова – 19 г.

София, Американски колеж

застихотворението „На тъмно”

 

Трета награда

Сияна Димитрова Недялкова – 18 г.

Варна, Литературен клуб „Касталия” при ОДК

застихотворението „Докосни ме като поет…”

 

Поощрения

Деляна Евгениева Генова – 18 г.

Стражица, Литературен клуб „Пегас(чета)” къмОбщински детски комплекс

застихотворението „Женска памет”

 

Деница Кръстева – 11. клас

Добрич, Клуб за творческо писане „Литературна къща”

за стихотворението „Магията на времето”

 

Йоанна Петрова – 10. клас

Добрич, Клуб за творческо писане „Литературна къща”

за стихотворението „Дъжд”

 

Марина Йорданова Йорданова – 11. клас

Варна, ГПЧЕ „Йоан Екзарх”

за стихотворението „Сароматнавишни”

 

Невена Володиева Стоянова – 17 г.

София, Американски колеж

за стихотворението „Ноти”

 

Невена Иванова Цанева – 17 г.

Варна, Литературен клуб „Касталия” при ОДК

МГ „Д-р Петър Берон”, 11. клас

за стихотворението „на Дядо”

 

Наградите ще бъдат изпратени по пощата след празниците, до края на месец април.