НОВА ОБРАЗОВАТЕЛНА ПРОГРАМА „ПАМЕТТА НА СВЕТЛИТЕ ДАТИ”

През 2015 година Регионален исторически музей – Добрич започва работа по нова образователна програма „Паметта на светлите дати". Идеята на музейните специалисти е чрез мултимедийни презентации, изнесени лектории и беседи в музейни обекти да запознаят учениците (от 1 до 12 клас) с най-важните дати от българската история.

Инициативата стартира на 27 януари с тема, посветена на Освобождението на Добрич.

Във Възрожденското училище от 11.15 часа уредника от отдел „Възраждане" Надежда Иванова ще се срещне с деца от 1Д клас от СОУ „Св. Климент Охридски" и техният класен ръководител г-жа Снежина Георгиева.

Заявки за участие в образователната програма могат да направят преподаватели от всички училища на телефоните, публикувани на сайта на РИМ – Добрич (http://www.dobrichmuseum.bg). По този начин уредниците от Музея се надяват да подпомогнат учебния процес като визуализират с класически и модерни средства исторически факти, събития и личности, паметни дати и събития от историята на Добрич, Добруджа и България.

RIM_Dobrich.JPGUcheben-muzey_OP.JPGUcheben-muzey_Vazrozhdensko-uchilishte.JPGUM_Vazrozhdensko-uchilishte.JPG