РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - ДОБРИЧ ПОЛУЧИ НОВО ДАРЕНИЕ

Ценни експонати обогатиха фонда на отдел „Етнография“ при РИМ – Добрич благодарение на дарителския жест на г-жа Мария Неделчева Димитрова.

Дарението включва традиционни котленски носии, красива черга, старинна абаджийска ножица от края на ХIХ век; предмети свързани с градския бит – радиоапарат, ковьори за украса, мильо с рязана бродерия и др. Интерес представляват и 20-те снимки от първата половина на ХХ век, представящи празниците и облеклото в някогашния Добрич. Предметите са принадлежали на родителите на Мария Димитрова, чиито родословни корени са свързани с Добрич и Котел.

Ръководството на РИМ – Добрич и специалистите от отдел „Етнография” изказват благодарност на г-жа Димитрова, дарила за пореден път семейни реликви, които ще обогатят фонда на музея!

1906g.JPG1906_g.jpg1930g.JPG1931g.JPGNedelya-Hadzhideca_baba-na-daritelkata.JPGNovata1932g.JPG