ЗАПОЧВА АРХЕОЛОГИЧЕСКИ СЕЗОН ЗА РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ДОБРИЧ

На 27 юни 2014 г. в административната сграда на Регионален исторически музей (РИМ) – Добрич се проведе пресконференция с представители на национални и местни медии, на която директорът на музея Костадин Костадинов запозна колегията с предстоящите археологически проучвания на територията на област Добрич.

Благодарение на финансовата помощ на Министерство на културата и на Община Крушари ще започне дългоочакваното проучване на късно античния град Залдапа.

Втората експедиция предвижда проучване на късно античната крепост „Славната канара" в землището на село Дебрене. Финансовото обезпечаване е благодарение на Община Добричка. Обектът е частично проучен през 1988 – 1989 г. от екип на РИМ – Добрич. В близост до обекта се намират: скален манастир и възрожденска чешма.

Колегията на РИМ – Добрич изказва своята благодарност за финансовата подкрепа на Министерство на културата, Община Добричка, Община Крушари и кметовете Петко Петков и Добри Стефанов.

Arheologichesko-ljato-2014 2.JPGArheologichesko-ljato-2014 3.JPGArheologichesko-ljato-2014 4.JPG