МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА ЗЕМЯТА 2014

Регионален исторически музей - Добрич отбеляза с интересна инициатива 22-ри април –Международен ден на Земята. Ученици и преподаватели от СОУ „Димитър Талев" и СОУ „Св. Климент Охридски" се включиха в осъществяването на идеята на отдел „Природа" да „дадат живот на дърво". Върху предварително изработен макет на върба, децата поставиха, направени от тях самите, гнезда, птици, цветя и листа. Така в рамките на няколко часа успяха да „съживят" дървото. За целта бяха използвани само отпадъчни материали, излезли от употреба – кашони, вестници, найлонови торбички, пластмасови бутилки, тел, дори и стари ученически контролни... По този забавен начин, под формата на игра, участниците в начинанието още веднъж осъзнаха, че дори и най-непотребното нещо може да се превърне в произведение на изкуството, което да носи естетическа наслада – стига да е направено с любов и усет към красивото...

Регионален исторически музей – Добрич използва случая да благодари на г-жа Мария Попова, г-жа Господинка Андонова и г-жа Руска Симеонова за съдействието, подкрепата и положените от тях усилия във възпитанието на нашата чудесна музейна публика.

166.jpg179.jpg187.jpg189.jpg193.jpg195.jpg201.jpg205.jpg206.jpg212.jpg214.jpg215.jpg221.jpg